18% zapytanych Amerykanów kupiło krypto, większość zna tylko Bitcoina – sondaż

Prawie 20% zapytanych Amerykanów kupiło krypto, ale większość ankietowanych zna tylko bitcoin (BTC) – i nie wie nic o altcoinach, wynika z ostatniego badania.

Badanie zlecone przez Coinflipa, głównego operatora bankomatów Bitcoin Trader z siedzibą w USA, objęło 1 005 respondentów, których odpowiedzi sugerowały, że 18,4% Amerykanów albo kupiło, albo zainwestowało w waluty cyfrowe (kryptokursy).

Dodatkowo, południowa część kraju wydaje się być bardziej skłonna do zawierania transakcji z wykorzystaniem walut kryptograficznych – 50% ogółu respondentów z Południa deklaruje, że preferuje transakcje z wykorzystaniem walut kryptograficznych.

Daniel Polotsky, współzałożyciel i prezes CoinFlip, jest cytowany w komunikacie prasowym jako powiedzenie:

„Wokół walut kryptograficznych jest wiele sensacji, ale prawda jest taka, że zyskują one coraz większą popularność wśród Amerykanów, którzy szukają wygodnych, alternatywnych usług finansowych. W wielu przypadkach są one wykorzystywane przez ludzi, którzy są skutecznie odcięci od głównego nurtu systemu bankowego ze względu na wysokie opłaty za usługi i opłaty“.

Co więcej, badanie wykazało, że 81% respondentów zna kryptoteki, ale około 55% słyszało tylko o Bitcoinach, a nie o altcoinach.

W przesłanym pocztą elektroniczną komunikacie prasowym 14,5% Amerykanów jest uważanych za „hardcorowych“ użytkowników kryptotek ze znajomością trzech lub więcej walut kryptograficznych innych niż Bitcoin.

Okazało się również, że 43,9% walut kryptograficznych jest kupowanych z giełdy, podczas gdy bankomaty Bitcoin i transakcje osobiste na 28,2% stanowiły drugi co do częstości sposobów zakupu krypto.

Wyniki badania sugerowały, że pomimo rosnącej popularności walut kryptograficznych, obywatele USA chcą mieć wybór w sposobie wydawania pieniędzy i jako taki, korzystanie z gotówki jest nadal powszechne w gospodarce amerykańskiej. „Ponad 40 proc. respondentów stwierdziło, że nie wyobrażają sobie całkowitego zastąpienia pieniądza papierowego elektronicznymi systemami płatniczymi“ – powiedział komunikat prasowy.

Polotsky powiedział:

„Amerykanie mówili i mówią, że chcą mieć wybór w sposobie wydawania swoich pieniędzy“. Być może niektórym bankom i wielkim firmom technologicznym spodoba się, że nikt nie używa gotówki, ale w naszej gospodarce jest ona bardzo żywa i dobra“.

Wreszcie, wyniki ujawniły „znaczne rozczarowanie bankami komercyjnymi w ogóle“ – mniej niż połowa respondentów, czyli 43%, powiedziała, że im ufa. Karty debetowe i kredytowe są najpopularniejszymi elektronicznymi metodami płatności, a takie opcje jak Apple Pay i PayPal również cieszą się rosnącą popularnością.

Kwestia przyjęcia kryptorej waluty zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje w różnych krajach jest taka, że utrzymuje się ona w kryptosferze. Ponieważ pandemia koronaawirusa obaliła większość gospodarek na całym świecie, obywatele niektórych krajów, których polityka pieniężna jest postrzegana przez masy jako mało korzystna, zaczęli przyjmować alternatywy kryptograficzne.

Na przykład w Afryce sytuacja ta miała miejsce w Nigerii, co potwierdził Effort Onoboh, inwestor Bitcoin. Powiedział on Cryptonews.com, że usztywnione przepisy, jak również dewaluacja Nairy, są jednymi z ostatnio poruszających kryptograficznych objęć wśród Nigeryjczyków.

Tymczasem pandemia koronaawirusa szczególnie pomogła w zwróceniu uwagi na nieodłączne obietnice związane z cyfrowymi walutami. Z badania przeprowadzonego w marcu przez BitFlyer Europe wynika, że 66% z 10 000 ankietowanych stwierdziło, że w 2030 roku waluty kryptograficzne będą nadal istniały. W przeliczeniu na jedną walutę wskazuje to, że zaufanie do walut kryptograficznych nadal rośnie, pomimo paraliżującego wpływu koronaawirusa na światowy krajobraz gospodarczy.