Cena Bitcoin Could Retrace do 20K dolarów w tym roku

Cena Bitcoin Could Retrace do 20K dolarów w tym roku: Bearish Prediction przez Guggenheim CIO

Scott Minerd, CIO Guggenheima mówi, że cena Bitcoina może spaść w tym roku do 20.000 dolarów, ponieważ dni wykresów nowych rekordów wszech czasów mogą się już skończyć.

Pomimo podtrzymywania długoterminowych, byczych poglądów na temat Bitcoin, Scott Miner, dyrektor inwestycyjny Guggenheim Partner, uważa, że aktywa nie przekroczą Bitcoin Lifestyle ponownie szczytu z początku 2021 roku, wynoszącego 42 000 USD. W związku z tym podwoił on swoją krótkoterminową niedźwiedzią perspektywę, twierdząc, że BTC może spaść nawet do 20 tys. dolarów.

Czy Bitcoin zmierza do 20 tys. dolarów?

Można powiedzieć, że BTC cieszy się lepszymi dniami. W rzeczywistości, nie były one tak odległe, ponieważ krypto waluta często wykazywała świeżą, wszechobecną wyższość aż do momentu, gdy kilka tygodni temu osiągnęła poziom 42.000 dolarów. Od tego czasu jednak nie udało się utrzymać ceny w tak wysokim punkcie i straciła ona prawie 10 000 USD.

Podczas gdy większość zwolenników kryptokurwaluty podziwiała wyniki BTC i głosiła, że do końca roku aktywa te mogą gwałtownie wzrosnąć do sześciocyfrowego poziomu cen, dyrektor generalny Guggenheima Scott Minerd wyraził przeciwną opinię.

Wcześniej ostrzegał on, że taki paraboliczny wzrost cen jest niezdrowy dla długoterminowego wzrostu i prognozował korektę. Podczas ostatniego wywiadu w CNBC, kierownictwo podwoiło jego opinię. Uważa on, że BTC osiągnęła już swój szczyt 2021 r. na poziomie 42 tys. dolarów i powiedział, że nawet powrót do rekordowego poziomu 20 tys. dolarów w 2017 r. nie jest wykluczony.

„Myślę, że na razie prawdopodobnie umieściliśmy w czołówce Bitcoin na przyszły rok lub więcej. I prawdopodobnie zobaczymy pełny powrót do poziomu 20.000 dolarów.“

Niemniej jednak, Minerd jest dość optymistycznie nastawiony do długoterminowych wyników BTC. Wcześniej potwierdził swoją prognozę 400.000 dolarów na monetę, mówiąc, że aktywa zamieniły się w „szaleństwo“. Ponadto, według dokumentów, które firma złożyła w SEC, pod koniec stycznia Guggenheim Partners mógł rozpocząć alokację środków na główną walutę kryptograficzną.

Czy Bitcoin jest w bańce?

Minerd nie jest jedynym przedstawicielem tradycyjnej sceny finansowej, który ostatnio podkreślił, że BTC znajduje się na obszarze „bańki“.

Jeffrey Gundlach, dyrektor generalny DoubleLine Capital i tak zwany Bond King, również wyraził podobną opinię w połowie stycznia. Podkreślił on, że krypto waluta wykazuje kilka oznak fazy wykupu, która może doprowadzić do znacznego spadku cen.

Niedawno przeprowadzone z inicjatywy Deutsche Bank badanie, w którym wzięło udział ponad 600 specjalistów rynkowych, wykazało, że zarówno bitcoin, jak i amerykańskie akcje tech są największymi obecnie bańkami cenowymi. Uczestnicy badania przewidzieli również zbliżającą się korektę dla obu klas aktywów.